Resultater

Resultater for cykelløb 2017

Resultater for alle cykelruter

 

Resultater for motionsløb 2017

Klik på ruterne herunder og se resultaterne. Resultaterne bliver opdateret live.

Resultater for 4,5km

 

Resultater for 10 km

 

Resultater ½marathon

 

 

 

Resultater alle løb 2016

»resultater for alle løb den 31.7.2016

Resultater for cykelløbet 2016

30 km.

Dame:

1) Gitte Stærke, Svendborg

2) Marie Jensen, Gudme

3) Kirsten Madsen, Odense

Mænd:

1) Oliver Nielsen, Svendborg

2) Henning Nilesen, Svendborg

3) Michael Bisbo, Gudme

60 km.

Dame:

1) Annette Halkjær, Svendborg

Mænd:

1) Martin Jensen, Svendborg

2) Simon C., Otterup

3) Tommy Christensen, Tårup

Ungdom:

1) Bjørn Andreassen, Gudme

2) Anders Madsen, Svendborg

90 km.

Dame:

1) Mette Kjærsskov, Odense

Mænd:

1) Bjarne Andersen, Nyborg

2) Mathias Lisson, Odense

 

Resultater alle løb 2015

» resultater for alle løb 26.7. 2015

Resultater for cykelløbet 2015.

30 km.

Dame:
1) Julie Bülow,  Touren på P3, Odense
2) Amalie Bach Bering, København
3) Maria Jørgensen, Oure

Herre:
1) Martin Bech Nielsen, Dyssegård
2) Oliver Nielsen, Svendborg
3) Kim Pedersen,Tommerup

60 km.

Dame:
1) Rikke Pedersen, Svendborg
1) Anette Halkjær, Svendborg
3) Henriette Andersen, Ringe

Herre:
1) Simon C , Design Cykler, Svendborg
2) Christoffer Hansen, Svendborg
3) Tommy Christensen, Tårup

Ungdom:
1) Bjørn Andreassen, Gudme

90 km.

Dame:
1) Helle Jensen, Hesselager

Herre:
1) Tore Thøgersen, Nyborg
2) Bjarne Kingo Andersen, Ørbæk
3) Michael Jepsen, Svendborg

Resultater alle løb 2014

» resultater for alle løb 27.7. 2014

Resultater cykling 2014

90 KM ruten:

1.Tore Thøgesen, Nyborg.

  1. Casper Skaarup, Viby J.

60 KM ruten:

1.Mads Groth, Svendborg.

2.Emil Wolfhagen, Odense.

3.Tommy Christensen, Tårup.

30 KM ruten:

1.Oliver Nielsen, Svendborg.

2.Lennart Hermansen, Hesselager.

3.Marc N¸hr Andersen, Hesselager.

Løbsresultater 2013

» 4,5 km

» 10 km

» 21,1 km

» Resultater CYKLING 2013

» Resultater LØB 2012

RESULTATER CYKELLØB 2012

90 km ruten:

1. Jesper Hansen, Horsens
2. Svend Hvidsten,Hesselager

60 km ruten:

1. Thomas Hansen,Kværndrup
2. Mike Fakkenor, Kværndrup

30 km ruten:

1. John Mortensen,Ellerup
2. Tommy Christensen,Frørup

Ungdom:

1. August Ploug,Gudme
2. Peter Lund,Gudme

RESULTATER CYKELLØB 2011

90 km. ruten:

1. Svend Hvidsten, Hesselager, i tiden 2.23.05
2. Steffen Kiel Jensen, Gudme,   samme tid
3. Anders Møller, Nyborg,           samme tid

60 km. ruten:

1. Michael Jepsen, Svendborg,           i tiden 1.39.50
2. Rasmus Florczak, Nyborg,              samme tid
3. Simon Christiansen, Otterup          samme tid

30 km. ruten:

1. Daniel Kirkegaard, Faaborg,           i tiden 59.50
2. Christian M. Hansen, Svendborg,   samme tid
3. Victor Lundgren, Hesselager,         samme tid

» Resultater LØB 2011 og diplomudskrivning

» Resultater 2010 og diplomudskrivning

RESULTATER 2009

løb: 4,5 km

piger u. 15 år
plac navn by tid
1. Sarah W Jensen Holstebro 21.52
2. Camilla Høg Sørensen Vejle 24.02
2. Ann Catrine Larsen Jelling 24.02
3. Camilla Nielsen Vejstrup 24.27
4. Mille Clausen Gudbjerg 25.49
5. Stine Simonsen Hansen Gudbjerg 25.51
6. Mia Tipsmark Oure 25.53
7. Ida Sofie Johansen Gudbjerg 29.18
8. Miriam Kliem Pedersen Hesselager 29.29
9. Maria Nanna Hansen Nørre Åby 30.07
10. Linda Simonsen Hansen Gudbjerg 32.32
11. Laura Christiansen Svendborg 32.39
12. Johanne Holmskov Hesselager 35.40
13. Josephine Villebro Jørgensen Hesselager 36.34
14. Mathilde Meier Oure 36.35
15. Christina Simonsen Hesselager 40.34
16. Anne Marie Schell Simonsen Hesselager 40.35
17. Randi Petersen Oure 40.59
18. Ida Krag Petersen Bagenkop 48.28
18. Sille Cordes Odense C 48.28
19. Kirstine Bruun Hesselager 48.31
damer
plac navn by tid
1. Sang Trinh Odense V 22.30
2. Charlotte Christensen Odense SV 23.08
2. Kirsten Damgaard Hansen Svendborg 23.08
3. Trine Stengård Hesselager 23.09
4. Randi Villebro Jørgensen Hesselager 23.17
5. Helle Sørensen Oure 23.25
6. Pernille Damgaard Oure 23.30
7. Berit J. Haakonsen Hesselager 23.45
8. Ingeborg Bøgelund V. Skerninge 23.57
9. Karin Stentebjerg Hansen Oure 24.04
10. Lene Müller Svendborg 24.43
11. Marianne Andersen Kværndrup 25.24
12. Tina Nielsen Vejstrup 25.35
13. Elsebeth Rasmussen Gudme 25.40
14. Irene Skjøth Årslev 25.48
14. Kathrine Krogenlund Andersen Kværndrup 25.48
15. Jette Damgaard Krog Svendborg 25.49
16. Harriet Tipsmark Oure 26.22
17. Merete Haurum Løyche Svendborg 26.23
18. Birgit Bak Lauridsen Svendborg 27.02
19. Lone B.Larsen Stenstrup 27.07
20. Lone Sørensen Oure 27.09
21. Birte Clausen Frørup 28.11
22. Susanne Iversen Stenstrup 28.16
23. Mia Hansen Svendborg 28.39
24. Jeanette Gudmann Odense M 28.41
25. Jeanne Rasmussen Ringe 28.47
26. Karin Bruun Hesselager 29.27
27. Elsebeth Bjerrum Oure 29.27
28. Pernille Mortensen Odense C 29.30
29. Lene Broberg Skårup 29.31
30. Maria Bjerrum Nyborg 29.82
31. Maja Ibsen Hesselager 30.01
32. Lise Johansen Gudbjerg 30.22
33. Anni Johansen Odense S 30.37
34. Britta Olsen Odense SØ 32.14
35. Jeanne Olsen Ørbæk 32.31
36. Laila Hansen Gudbjerg 32.33
37. Anni Rasmussen Stenstrup 32.35
38. Anne Torpegaard Lund Gudme 32.37
39. Marianne Olsen Ullerslev 32.48
40. Tanja Kromann Clausen Nyborg 33.11
41. Krista Lund Svendborg 33.14
42. Rosa Rasmussen Svendborg 33.53
43. Marianne Folkmann Skårup 33.58
44. Charlotte Bruun Pedersen Svendborg 36.57
45. Eva Friis Kamdarczyk Hesselager 37.11
46. Lise Simonsen Hesselager 39.14
47. Jette Drost Humble 48.29
drenge u. 15 år
plac navn by tid
1. Jacob Møller Skårup 21.38
2. Jacob Karlsen Horsens 22.30
3. Sebastian Lønberg Oure 24.08
4. Marcus Sørensen Oure 24.19
4. Oliver Sørensen Oure 24.19
5. Søren Alexander Johansen Gudbjerg 24.47
6. Benjamin Friis Kamelarczyk Hesselager 25.53
7. August Christiansen Svendborg 26.21
8. Christoffer Svendborg 26.33
9. Anders Nybo Jensen Hesselager 28.14
10. Christoffer Trommer Nielsen Vejstrup 29.13
11. Per Christiansen Svendborg 32.40
12. Martin Bruun Hesselager 34.41
13. Magnus Friis Kamelarczyk Hesselager 35.32
mænd
plac navn by tid
1. Patrick Falgren Larsen Frørup 15.39
2. Jens Pedersen Svendborg 17.17
3. Jens Rønn Oure 21.13
4. Bøje Jensen Hesselager 21.50
5. Jesper Sørensen Hesselager 23.29
6. Jacob Rønn Oure 23.47
7. Aksel Petersen Hesselager 24.17
8. Henrik Olsen Ørbæk 24.20
9. Thomas Skjødt Årslev 24.49
10. Bjørn Friis Jensen Odense 25.01
11. Jens Lauridsen Svendborg 25.04
12. Peter Andersen Stenstrup 25.42
13. Jørgen Elgård Pedersen Hesselager 29.25
14. Poul Wissing Ørbæk 30.02
15. Kenneth Osther Svendborg 33.36
16. Flemming Schell Simonsen Hesselager 40.58
løb: 10 km

piger u. 15 år
plac navn by tid
1. Sofie Møller Skårup 50.38
damer
plac navn by tid
1. Rikke Balle Larsen Svendborg 41.25
2. Tine Rosengren Pallisgaard Odense C 42.02
3. Mia Lictenstein Odense SV 44.26
4. Jeanette Skov Odense C 45.43
5. Birthe Møller Skårup 46.08
6. Lone Dalager Odense 46.53
7. Dorthe Andersen V. Skerninge 47.50
8. Ulla Andersen Svendborg 48.12
9. Guri Fisker Odense SV 48.32
10. Dorte Jensen Hesselager 49.32
11. Grethe Jørgensen Nyborg 49.52
12. Conie Østergaard Ørbæk 51.51
13. Christina Jørgensen Svendborg 52.32
14. Gitte Østergaard Nyborg 54.38
15. Dorte Johannessen Stenstrup 54.57.
16. Susanne Lohse Kværndrup 55.14
17. Dorte Nørregård Madsen Nyborg 55.19
18. Kirsten Jensen Skårup 55.39
19. Helen Lauritsen Hesselager 56.21
20. Anette Madsen V. Skerninge 57.06
21. Helle Breiner Jensen Årslev 57.40
22. Lisbeth Mortensen Rudkøbing 57.48.
23. Birthe Hay Sørensen Svendborg 57.52
24. Leise Methling Kværndrup 1.05.20
25. Kirsten Rønn Oure 1.07.15
26. Pia Grønbech Fredericia 1.08.07
27. Anita Boregren Lundeborg 1.24.11
28. Inga Wressel Gudme 1.33.47
28. Susanne Huus Hesselager 1.33.47
28. Jette Kjærbye Hesselager 1.33.47
28. Conny Nissen Gudme 1.33.47
28. Laila H. Pedersen Gudme 1.33.47
28. Helle Bøilerehauge Oure 1.33.47
drenge u. 15
plac navn by tid
1. Nicolai Quist Oure 45.18
2. Mathias Koldby Svendborg 46.44
3. Anders Koldby Svendborg 46.12
4. Tobias Eggert Gudbjerg 47.29
5. Mikkel Albjerg Fisher Gudbjerg 50.36
mænd
plac navn by tid
1. Mark Tune Odense 33.53
2. Hans Mårtensen Odense C 33.54
3. Torben Klose Odense N 35.16
4. Nicolai Madsen Odense C 36.16
5. Christian Berg Odense C 36.32
6. Søren Bentzen Odense N 37.17
7. Karl Johan Eriksen København K 38.00
8. Kim Hammerich Svendborg 38.20
9. Flemming Mortensen Odense N 38.40
10. Dennis Nielsen Odense SV 39.49
11.Ulrik Holm Rasmussen Pihl Ringe 40.00
12. Lars Ibsen Odense C 41.13
13. Svend Olsen Odense SØ 42.38
14. Jens Møller Mogensen Odense 43.06
15. Morten Jensen Odense 44.52
16. Uffe Hvidkær Årslev 44.53
17. Ole Larsen Gislev 44.56
18. Jeppe Møller Skårup 45.02
19. Jim Lynge Svendborg 45.14
20. Andrè Benecke Germany 45.22
21. Erling Jørgensen Nyborg 45.23
22. Flemming H. Hansen Svendborg 45.33
23. Frei Bindslev Hesselager 45.39
24. Thomas Rasmussen Hesselager 45.42
25. Dennis Petersen Odense 45.44
26. Michael Grube Andersen V.Skerninge 45.47
27. Mikael H. Rasmussen Rudkøbing 45.56
28. Claus Krøier Fredericia 46.01
29. Peter Laulund Rasmussen Skårup 46.07
30. Tobias Stougaard Svendborg 47.15
31. Jan Kølbæk Odense 47.16
32. Michael Jørgensen Hesselager 47.22
33. John Sørensen Rudkøbing 47.44
34. Søren Poulsen Bruun Svendborg 47.54
35. Jack Warrer Odense N 48.12
36. Klaus Hansen V.Skerninge 48.16
36. Michael Pedersen Odense N 48.16
37. Kurt Nielsen Kværndrup 48.41
38. Tony Simpson Kværndrup 49.33
39. Torben Forsberg Skårup 49.46
40. Henrik Jørgensen Årslev 50.42
41. Per Hvidtfeldt Kværndrup 50.55
42. Stefan Høiberg Vejby 50.57
43. Per Høiberg Vejby 50.58
44. Frank Pedersen Kværndrup 51.00
45. Heine Vingborg Tranekær 51.35
46. Hans Hvenemose Hesselager 51.39
47. Søren Christensen Hesselager 52.20
48. Kurt Hansen Harndrup 52.41
49. Tom Nielsen Vejstrup 53.00
50. Torben Christensen Hesselager 53.56
51. Ole Ditmarsen Stenstrup 54.39
52. Svend Gottschalk Rasmussen Tommerup 55.18
53. Leif Egemose Svendborg 57.02
54. Jørgen Bjerrum Oure 57.44
55. Bent Aa. Rasmussen Svendborg 57.52
56. Jørgen Nielsen Kværndrup 58.09
57. Lars-Ole Aadahl Stokkebye Fårvang 59.46
58. Ulf Schefvert Hesselager 1.25.44
Løb 21,1 km

damer
plac navn by tid
1. Annette Holm Odense SV 1.40.15
2. Mette Glasdam Odense C 1.42.42
3. Christina Larsen Nyborg 1.46.33
4. Annedorthe Mahato Stenstrup 1.49.52
5. Lene Weber Stenstrup 1.49.56
6. Tina Kiil Gudme 1.50.37
7. Mille Bøllehuus Hesselager 1.50.52
8. Karen Marie Bertelsen Årslev 1.51.26
9. Helle Petersen Bagenkop 1.54.39
10. Ulla Andersen Ringe 1.54.49
11. Jane Dideriksen Skårup 1.55.24
12. Gitte Jacobsen Stenstrup 1.56.43
13. Tove Hansen Kværndrup 1.57.56
14. Jeanne Stegelmann Petersen Svendborg 1.59.13
15. Hanne Flora Rudkøbing 1.59.55
16. Inge Thorup Årup 2.00.17
17. Annette Skovø halkjær Nielsen Svendborg 2.01.16
18. Zenia Hansen Svendborg 2.01.51
19. Ann Leermann Kværndrup 2.04.31
20. Camilla Mould Odense 2.05.10
21. Helle Andersen Vejle 2.28.03
mænd
plac navn by tid
1. Brian Schmidt Odense V 1.14.30
2. Claus Rantzau Odense 1.16.29
3. Henrik Simonsen Odense C 1.17.42
4. Peter Balle Odense N 1.19.16
5. Johan Havn Hadsten 1.21.35
6. Carsten Larsen Jelling 1.21.46
7. Henrik Steen Andersen Gudbjerg 1.22.39
8. Ole King Tannert Odense SV 1.23.21
9. Lars Larsen Oure 1.24.11
10. Kim Koldby Svendborg 1.25.34
11. Claus Pedersen V.Skerninge 1.26.48
12. Benny Friis Odense V 1.27.01
13. Lars Christiansen Odense S 1.27.37
14. Søren Mosel Oure 1.28.23
15. Steen Karlsen Horsens 1.30.31
16. Ole Vorre Ferritslev 1.31.35
17. Mogens Fisker Hansen Otterup 1.31.53
18. Michael S.K. Mortensen Odense N 1.32.07
19. Jan Steen Andersen Odense SV 1.32.13
20. Carsten Andersen Svendborg 1.32.51
21. Hans Ole Olsen Oure 1.33.59
22. Abdellatif Elhamoumi Svendborg 1.34.47
23. Lars Meier Oure 1.34.55
24. Bjørn H. Hansen Tommerup 1.35.53
25. Rasmus Nybo Knudsen Odense 1.36.20
26. Søren Tipsmark Oure 1.36.31
27. Kent Kinge Jensen Odense SV 1.36.51
28. Henning Rasmussen Faaborg 1.36.55
29. Jørn Andersen Vejstrup 1.37.55
30. Kenn Mouritzen Greve 1.38.28
31. Kurt Pedersen Broby 1.39.13
32. Christian Syversen Odense C 1.39.34
33. Hans Mogensen Millinge 1.39.58
33. Stephan Christensen Hesselager 1.39.58
34. Per Krone Hansen Svendborg 1.40.03
35. Christian Dollerup Odense N 1.40.07
36. Jan Reinholdt Mohrdieck Svendborg 1.40.13
37. Thomas Kuld Svendborg 1.41.16
38. Christen Mortensen Stenstrup 1.41.30
39. Lars Kjær Svendborg 1.41.47
40. Dennis Grouleff Rudkøbing 1.41.50
41. Steen Tinning Svendborg 1.42.26
42. David Møller Skårup 1.43.14
43. Klaus Folkmann Skårup 1.44.43
44. Keld Brandt Svendborg 1.45.34
45. Henrik Jensen Odense 1.45.55
46. Allan Legaard Hesselager 1.46.08
47. Anders Kremmer Johansen Odense NØ 1.46.22
48. Henning Larsen Glamsbjerg 1.46.38
49. Bjarne Hansen Ryslinge 1.47.30
50. Ole Birch Svendborg 1.47.38
51. Brian Lindgaard Tranekær 1.47.42
52. Mark Burmeister Odense C 1.47.50
53. Finn Rasmussen Humble 1.47.54
54. Ingi S. Bjørgvinsson Årup 1.48.38
55. Erling Jensen Nyborg 1.48.51
56. Preben Nielsen Brenderup 1.48.58
57. Bent Sørensen Svendborg 1.49.60
58. Martin Okkerholm Bogense 1.50.02
59. Henrik Møllerhøj Asperup 1.50.12
60. Henrik Matthiesen Odense V 1.50.15
61. Ole Jessen Odense SV 1.50.28
62. Kim Nikolajsen Glamsbjerg 1.50.52
63. Jan Andreasen Odense C 1.51.43
64. Ole Juncker Årup 1.53.07
65. Jørgen Hansen Nørre Åby 1.53.20
66. Henrik Larsen Hjerm 1.53.40
67. Nicky Krogsøe Tommerup 1.53.49
68. Kurt Hansen Svendborg 1.55.51
69. Emil Bojer Kanstrup Svendborg 1.56.02
70. Christian Nygård Frørup 1.58.02
71. Jørgen Jensen Rudkøbing 1.59.35
72. Morten Mortensen Faaborg 1.59.47
73. Kenny Marker Larsen Marstal 2.01.16
74. Tage Østbjerg Stenstrup 2.01.56
75. Christian Blixen-Thiele Hesselager 2.04.12
76. Erik Rasmussen Oure 2.16.16
77. Torben Rasmussen Rudkøbing 2.23.20
cykelløb: 30 km

mænd

1. Jonas Lindquist Gudme 1.00.44
2. Per Østergaard Jensen Ørbæk 1.01.34
3. Henning Jensen Hesselager 1.13.53
cykelløb: 60 km

mænd

1. Simon Christiansen Otterup 1.48.32
2. Martin Andersen Odense SV 1.49.15
3. Ulrik Staal Nyborg 1.55.48

cykelløb: 90 km

mænd

1. Jan Bender Nielsen Nyborg 2.29.54
2. Svend Hvidsten Hesselager 2.29.54
3. Anders Møller Ørbæk 2.29.54

RESULTATER 2008

Resultatliste 2008

løb: 4,5 km

piger u. 15 år

1. Benedikte Bangsgaard Egtved 18.43
2. Dorthea Jørgensen Kolding 21.52
3. Sabrina Møller Nyborg 22.37
4. Camilla Nielsen Vejstrup 25.40
5. Ida Tøt Nielsen Svendborg 26.23
6. Johanne Mathiesen Svendborg 26.31
7. Anne-Kathrine Jørgensen Kolding 27.05
8. Anne-Mette Buch Skårup 27.19
9. Christina Simonsen Hesselager 38.15
9. Anne-Marie Simonsen Hesselager 38.15
11. Christine Bruun Hesselager 39.37
12. Marie-Louise Jørgensen Kolding 43.12
13. Laura Frandsen Hesselager 44.28
14. Sara Nellemann Ørbæk 1.03.44

damer

1. Ulla Fjord Hansen Odense 18.48
2. Stine Samsø Svendborg 19.19
3. Mia Lichtenstein Odense 19.43
4. Signe Egmose Svendborg 20.47
5. Sandra Pouplier Svendborg 21.14
6. Kirsten Damgaard Hansen Svendborg 23.09
7. Gitte Gregers Hedegaard Nyborg 23.56
8. Christina Møller Nyborg 24.49
9. Helle Sørensen Oure 25.51
10. Lone E. Pedersen Svendborg 26.01
11. Anette Sørensen Svendborg 26.03
12. Helle Barlebo Nyborg 26.06
13. Jette Krog Svendborg 26.36
13. Tina Nielsen Vejstrup 26.36
15. Karin Stentebjerg Oure 26.40
16. Lisbeth Skotte Ringe 27.21
17. Lene Wulff Vejstrup 28.26
18. Sanne Jonge Hansen Langeskov 28.28
19. Helle Buch Skårup 28.39
20. Janne Rasmussen Ringe 29.00
21. Anne Elmegaard Svendborg 29.43
22. Jenny Thomsen Svendborg 30.03
23. Hanne Dyhr Gudme 30.14
24. Anne Olsen Svendborg 30.22
24. Charlotte Danielsen Svendborg 30.22
26. Birthe Højmark Jensen Hesselager 31.53
27. Karen Bangsgaard Egtved 32.42
28. Anne Torpegaard Lund Gudme 34.50
29. Leise Methling Kværndrup 35.03
30. Maria Leermann Kværndrup 36.15
31. Ida Krag Petersen Bagenkop 39.00
32. Karin Bruun Hesselager 39.37
33. Lise Simonsen Hesselager 41.17
34. Trine Hansen Kolding 43.12
35. Susanne L. Hansen V. Skerninge 43.39
36. Dorthe Frandsen Hesselager 44.28
37. Turid Nellemann Ørbæk 1.03.44

drenge u. 15 år

1. Nikolaj Bangsgaard Egtved 18.50
2. Christian Fjord Hansen Odense 20.10
3. Jakob Lorenzen Vejstrup 20.29
4. Peter Fjord Hansen Odense 21.33
5. Steffen Møller Nyborg 24.50
6. Mads Grønhøj Agedrup 25.14
7. Markus Sørensen Oure 25.51
7. Oliver Sørensen Oure 25.51
9. Jacob Karlsen Horsens 26.03
10. Anders Nellemann Ørbæk 27.38
11. Frederik Pedersen Hesselager 28.27
12. Sebastian Lønberg Vejstrup 28.50
13. Martin Bruun Hesselager 39.00
14. Marius Frandsen Hesselager 43.06
15. Simon Ellegård Hansen V.Skerninge 43.32
16. Magnus Ellegård Hansen V.Skerninge 43.39
17. Niels Frandsen Hesselager 44.28

mænd

1. Patrick Larsen Frørup 15.11
2. Tim Christiansen Odense 17.34
3. Jack Warrer Odense 18.39
4. Knud Bangsgaard Egtved 18.55
5. Andreas Lønberg Vejstrup 19.35
6. Tobias Torpegaard Møller Gudme 20.02
7. Palle Lorenzen Vejstrup 20.30
8. Jens Jørgen Møller Gudme 20.36
9. Torben Andersen Odense 21.43
10. Jesper Kristensen Svendborg 22.47
11. Bjarne Petersen Odense 23.33
12. Kurt Larsen Nyborg 23.46
13. Martin Hansen Skårup 23.57
14. Peter Jensen Odense 25.06
15. Michael Sørensen Oure 25.51
16. Torben Pedersen Svendborg 25.59
17. Farovqi Omar Svendborg 28.32
18. Jonas Lønberg Vejstrup 28.44
19. Jens Arne Ibsen Hesselager 29.41
20. Poul Wissing Ørbæk 30.54
21. Bo Henriksen Tranekær 35.31
22. Torben Christensen Rudkøbing 35.32
23. Flemming S. Simonsen Hesselager 38.15
24. Aksel Petersen Hesselager 49.42
25. Jeppe Nellemann Ørbæk 1.03.44

løb: 10 km

damer

1. Tina Kristiansen Nyborg 46.34
2. Charlotte Dyreborg Odense 48.37
3. Catarina Gro Hansen Odense 49.01
4. Ulla Andersen Svendborg 49.36
5. Dorte Andersen V.Skerninge 50.16
6. Maj-Britt Krog Svendborg 50.45
7. Eva Buch Skårup 51.11
8. Anne Haals Nyborg 51.17
9. Tina Kiil Gudme 51.35
10. Anna Schrøder Odense 52.46
11. Anette Poulsen Jensen Odense 52.48
12. Birthe Bergmann Svendborg 53.03
13. Jane Dideriksen Skårup 53.25
14. Conny Østergaard Jensen Ørbæk 53.39
15. Linette Christensen Gislev 53.57
16. Birgit Christiansen Nyborg 54.14
17. Gitte Vestergaard Nyborg 55.36
18. Ann Leermann Kværndrup 56.47
19. Inger Bank Odense 57.25
20. Hanne Skarup Søborg 57.41
21. Hanne Christiansen Svendborg 1.00.02
22. Susanne Pedersen Nyborg 1.00.41
23. Christina Pfeil Svendborg 1.04.13
24. Christina Winding Odense 1.04.55
25. Lis Jørgensen Odense 1.04.56
26. Nancy Weisbjerg Svendborg 1.05.17
26. Kirsten Jensen Skårup 1.05.17
28. Berit Hvilsom Gudme 1.05.55
29. Maiken Grønhøj Agedrup 1.06.25
30. Marie-Louise Tind Rasmussen Ebberup 1.09.34

drenge u. 15

1. Nicolai Quist Albjerg 50.35
2. Anders Koldby Svendborg 52.18
3. Mathias Koldby Svendborg 52.24

mænd

1. Christian Berg Odense 37.02
2. Lars Larsen Oure 37.13
3. Jens Pedersen Svendborg 37.42
4. Henrik Pedersen Svendborg 38.04
5. Dennis Nielsen Odense 40.08
6. Lasse Juul Rauer Svendborg 40.55
7. Henrik Jensen Odense 41.21
8. Søren Quist Langå 41.32
9. Lars Galsgaard Ringe 41.53
10. Eddy Meiburg Tyskland 42.04
11. Benny Sørensen Vissenbjerg 43.53
12. Stig Bing Odense 45.05
13. Michael Andersen V.Skerninge 45.09
14. Alexander Tranberg Jensen Svendborg 45.12
15. Jim Lynge Svendborg 45.38
16. Jens Møller Mogensen Hesselager 45.39
17. Flemming Hein Nyborg 45.54
18. Allan Legaard Svendborg 46.16
19. Tommy Junge Hansen Langeskov 46.48
20. David Møller Skårup 46.56
21. Frei Bindslev Hesselager 47.04
22. Jens Jacobsen Gudme 47.12
23. Klaus E. Hansen V.Skerninge 47.15
24. Svend Mortensen Odense 47.46
25. Chresten Mortensen Stenstrup 48.32
26. Søren Poulsen Bruun Svendborg 49.14
27. Allan Larsen Odense 51.13
28. Anders Skotte Ringe 51.28
29. Carsten Nyegaard Odense 52.58
30. Simon Ravnholt Svendborg 56.25
31. Peder Kjærsgaard Søborg 57.41
32. Gunner Nielsen Ryslinge 58.15
33. Tom Nielsen Vejstrup 59.08
34. Leif L. Egmose Svendborg 59.45
35. Leif Nielsen Odense 1.00.15
36. Henrik Fløydrup Svendborg 1.00.32
37. Erik Rasmussen Oure 1.02.08
38. Karsten Edal Odense 1.02.29
39. Bent Jørgensen Glamsbjerg 1.02.50
40. Olaf Koch Lundeborg 1.12.31
Løb 21,1 km

damer

1. Helle Petersen Bagenkop 1.51.59
2. Emilia Bresser København 2.01.05
3. Bente Andersen Nyborg 2.03.30
4. Anne Marie Zinck Holte 2.07.57
5. Anette Edal Odense 2.08.01
6. Berit Jonstrup Hesselager 2.09.00
7. Susan Pallisborg Nyborg 2.10.50
7. Heidi Boysen Nyborg 2.10.50
9. Lene Poulsen Frederiksværk 2.12.29
10. Mette Carlquist Ørbæk 2.12.54
11. Gitte Jacobsen Stenstrup 2.16.30

mænd

1. Brian Schmidt Odense 1.16.21
2. Peter Balle Odense 1.16.43
3. Henrik Simonsen Odense 1.18.05
4. Kim Hannreich Svendborg 1.24.57
5. Kim Koldby Svendborg 1.29.47
6. Ole Kring Tannert Odense 1.30.20
7. Michael Dideriksen Skårup 1.32.02
8. Anders Pedersen Frederiksberg 1.32.09
9. Steen Karlsen Horsens 1.32.17
10. Michael Pedersen Odense 1.33.23
11. Jan Andersen Ullerslev 1.34.40
12. Vagn Pedersen Glamsbjerg 1.35.03
13. Carsten Andersen Svendborg 1.35.57
14. Hans Ole Olsen Oure 1.36.57
15. Jan Steen Andersen Odense 1.37.05
16. Jan Vallentin Andersen Odense 1.37.21
17. Allan Andersen Odense 1.37.29
18. Michael Gotthard Odense 1.38.12
19. Henrik Bo Jensen Esbjerg 1.38.46
20. Allan Kastrup Baltzer Glamsbjerg 1.42.02
21. Anders Trans Odense 1.42.17
22. Mads Cort Vejstrup 1.43.37
23. Bjørn Hansen Tommerup 1.44.01
24. Erik Pedersen Askløf Middelfart 1.45.17
25. Per Gammeltoft Svendborg 1.46.30
26. Bent Møller Gudme 1.46.45
27. Bent Sørensen Svendborg 1.47.17
28. Henning Larsen Glamsbjerg 1.48.13
29. Hans-Henrik Lucas Assens 1.49.16
29. Niels Rabølle Assens 1.49.16
30. Jacob Tanne Nyborg 1.49.51
31. Mads Bille Hansen København 1.50.21
32. Mathias Larsen Odense 1.50.23
33. Erling Jensen Nyborg 1.50.26
34. Jens Thomsen Vivild 1.51.02
34. Holger Thomsen Svendborg 1.51.02
36. Keld Brandt Svendborg 1.51.26
37. Ole Birch Svendborg 1.51.43
38. Ivan Nielsen Bagenkop 1.52.37
39. Jørgen Ole Thomassen Odense 1.53.23
40. Brian Frederiksen Odense 1.53.24
41. Jørgen Hansen Nr. Åby 1.53.30
42. Peter Grau Odense 1.54.52
43. Bjarne Olsen Svendborg 1.55.56
43. Abdellatif Elhamoumi Svendborg 1.55.56
45. Thomas Kuld Svendborg 1.56.13
46. Martin Pedersen Svendborg 1.57.45
47. Torben Gasseholm Skårup 1.58.10
48. Poul Edvard Hansen Odense 2.00.11
49. Andrè Schiøtt København 2.01.05
50. Kent Nielsen Odense 2.03.23
50. Kim Nikolajsen Glamsbjerg 2.03.23
52. Finn Rasmussen Humble 2.03.30
53. Hermann Ploug Glamsbjerg 2.09.18
54. Christian Nygaard Nyborg 2.09.29
55. Jacob Frøslev Vamdrup 2.11.56
56. Morten Bonnevent Langeskov 2.16.36
57. Torben Forsberg Skårup 2.17.06
cykelløb: 30 km

mænd

1. Lars Nielsen Oure 54.07
2. Per Østergaard Jensen Ørbæk 54.48

drenge u. 15

1. Mikkel Møller Oure 54.30 Vinder af spurtopgør
2. Frederik Willems Middelfart 54.30
cykelløb: 60 km

mænd

1. Claes Kroer Langeskov 1.53.37 Vinder af spurtopgør
2. Simon Christiansen Otterup 1.53.37
cykelløb: 90 km

mænd

1. Mads Meyer Korsør 2.23.10 Vinder af spurtopgør
2. Lars Aagaard Hansen Odense 2.23.10
3. Kim H. Hansen Odense 2.23.10

 

RESULTATER 2007

løb: 4,5 km

piger u. 15 år
1. Benedikte Bangsgaard Egtved 19.28
2. Rosa Duedahl Svendborg 21.02
3. Amanda Tolstrup Lauersen Hesselager 25.43
4. Stine Ellermann Jespersen Svendborg 27.00
5. Signe Andreassen Gudme 36.15
6. Anne-Marie Simonsen Hesselager 38.59
6. Christina S. Simonsen Hesselager 38.59
8. Laura Frandsen Hesselager 42.51
9. Katrine Andreassen Odense 45.38

damer

1. Stine Samsø Svendborg 17.57
2. Sabrina Mose Olsen Odense 19.11
3. Sandra Pouplier Svendborg 19.47
4. Marie Heitmann Svendborg 21.50
5. Helle Nielsen Odense 22.41
5. Dorthe Andersen V.Skerninge 22.41
7. Jette Jensen Svendborg 23.05
8. Karen Bangsgaard Egtved 24.19
9. Karin Bruun Hesselager 24.46
10. Lise Simper Svendborg 26.36
11. Helen Lauritsen Hesselager 27.43
12. Bettina Brandt Hesselager 29.51
13. Lone Pedersen Svendborg 31.20
14. Gitte Jepsen Svendborg 31.21
15. Marlene Jensen Gudme 37.04
16. Lise Simonsen Hesselager 38.58
17. Dorthe Frandsen Hesselager 42.50
18. Lene Andreassen Odense 45.41
19. Maibritt Christensen Stenstrup 49.00
20. Karin Lauridsen Odense 49.01

drenge u. 15 år

1. Rasmus Heitmann Svendborg 20.30
2. Peter Fjord Hansen Odense 20.48
3. Christian Fjord Hansen Odense 22.28
4. Nikolaj Bangsgaard Egtved 22.54
5. Mathias Magaard Koldby Svendborg 23.26
5. Anders Magaard Koldby Svendborg 23.26
7. Jacob Karlsen Horsens 27.07
8. Jonas Lønberg Vejstrup 27.63
8. Sebastian Lønberg Vejstrup 27.63
10. Magnus Andreassen Gudme 36.05
11. Bjørn Andreassen Gudme 36.15
12. Marius Frandsen Hesselager 42.04
13. Niels Frandsen Hesselager 42.50

mænd

1. Øjvind Bernæs Norge 14.54
2. Tim Christiansen Odense 16.31
3. Dan Hartmann Viby J 18.17
4. Andreas Lønberg Vejstrup 19.02
5. Knud Bangsgaard Egtved 19.32
6. Jens Jørgen Møller Gudme 20.26
7. Henning Jensen Svendborg 21.02
8. Finn Bønnelykke Hesselager 24.15
9. Brian Pedersen Svendborg 25.21
10. Anders Pedersen Glamsbjerg 27.31
11. Michael Pedersen Svendborg 27.58
11. Torben Pedersen Svendborg 27.58
13. Peder Simonsen Svendborg 29.38
14. Aksel Petersen Hesselager 37.04
15. Flemming Simonsen Hesselager 38.59

løb: 10 km

piger u. 15 år

1. Hilde Pedersen Allested-Vejle 54.33

damer

1. Ulla Fjord Hansen Odense 44.04
2. Helle Petersen Bagenkop 45.42
3. Ulla Andersen Svendborg 48.30
4. Anne Haals Nyborg 48.41
5. Naimi Vie Ørbæk 49.06
6. Birte Bergman Svendborg 51.06
7. Julie Ryttov København Ø 51.33
8. Birgit Christiansen Nyborg 51.38
9. Lene Kampmann Odense 52.30
10. Christina Jarlgaard Gudme 54.02
11. Simone Møller Svendborg 54.44
12. Tina Kiil Gudme 54.59
13. Annelise Spangsgård  Frørup 55.27
14. Karen Lykke Nielsen Viborg 55.57
15. Marianne Tolstrup Hesselager 57.05
16. Susanne Ryttov Svendborg 57.39
16. Lone Pors  57.39
18. Vibeke Petersen Vejle/Allested 59.16
19. Dorte Jensen Hesselager 1.00.42
20. Susanne Hansen V.Skerninge 1.01.02
21. Sanne Bruun Poulsen Oure 1.01.50
22. Anne Lise Rasmussen Svendborg 1.03.38
23. Berit Rød Hvilsom Gudme 1.06.22

drenge u. 15

1. Kristoffer Kiil Gudme 59.16
2.

mænd

1. Christian Berg Odense 35.48
2. Jens Pedersen Svendborg 36.39
3. Flemming Mortensen Odense 36.57
4. Henrik Pedersen Svendborg 39.06
5. John Svop Odense 39.10
6. Morten Rasmussen Køge 41.19
7. Stig Bing Odense 41.36
8. Carsten Andersen Svendborg 41.45
9. Thomas Andreassen Gudme 42.00
10. Søren Tipsmark Oure 42.11
11. Jens Eriksen Ringe 42.48
12. Thomas Hald Odense 43.20
13. Vijay Ananth-Rajasingiam Svendborg 44.51
14. Jens Møller Mogensen Odense 45.11
15. Per Krone Svendborg 45.25
16. Simon Ravnholst Svendborg 45.36
17. Michael Grube Andersen V.Skerninge 45.40
18. Ole Birch Svendborg 46.11
19. Benny Jensen Svendborg 46.15
20. Arne Warming Odense 48.09
21. Lars Stjernegaard Rudkøbing 48.18
22. Kim Boisen Humble 48.36
23. Anders Larsen København 48.53
24. Peder Rasmussen Svendborg 48.57
25. Svend Gottschalk Rasmussen Tommerup 50.59
26. Lasse Christensen Vejstrup 51.24
27. Keld R. Jensen Nyborg 51.40
28. Ole Ryttov Odense 52.04
29. Kim Vest Hansen Fuerteventura, Spanien 52.06
30. Klaus Ellegård Hansen V.Skerninge 52.33
31. Herluf Ankerstjerne Hansen Vissenbjerg 52.59
32. Morten Østbjerg Svendborg 53.45
33. Jakob Madsen Odense 54.06
34. Rasmus Rosenberg Larsen Frederiksberg C 55.49
35. Edvard S. Rasmussen Svendborg 1.02.55

løb: 21,1 km

damer

1. Janne Skytte Horsens 1.38.00
2. Helle Drewsen Borup 1.39.45
3. Tina Kristiansen Nyborg 1.46.20
4. Helle Vinsten Odense N 1.52.25
5. Mette Kelstrup Hallas Odense M 1.52.27
6. Gitte Vestergård Nyborg 1.57.06
7. Karina Porsmose Odense 1.58.08
8.  Gitte Jacobseb Stenstrup 1.59.06
9. Vibeke Rønhild Odense N 2.03.42
10. Mette Carlqvist Ørbæk 2.05.46
11. Tina Hazen Skårup 2.06.29
12.  Inger Bank Nyborg 2.13.37
13. Lene Foged Odense M 2.16.48
14. Kristina Madsen Århus C 2.31.12

mænd

1. Kenneth Jepsen Nyborg 1.22.30
2. Anders Pedersen  Frederiksberg 1.25.50
3. Mogens Christophersen Karlslunde 1.26.28
4. Kim Koldby Svendborg 1.27.26
5. Jakob Thyregod Rasmussen Odense 1.28.26
6. Lars Larsen Oure 1.28.40
7. Aake Packness Svendborg 1.29.40
8. Kim Hammerich Fåborg 1.30.42
9. Jan S. Andersen Odense SV 1.31.25
10. Christian Handberg Clift Odense 1.32.08
11. Thomas Hansen Fåborg 1.32.15
12. Peter Petersen Odense C 1.32.19
13. Steen Karlsen Horsens 1.32.34
14. Lars Frederiksen Svendborg 1.32.37
15. Niels Duedahl Svendborg 1.34.07
16. Morten Heitmann Svendborg 1.34.39
17. Abdellatif Elhamoumi Svendborg 1.35.53
18. Michael Dideriksen Skårup 1.35.53
19. Lars Meier Vejstrup 1.38.06
20. Ronnie Brandorff Odense NV 1.38.56
21. Keld Brandt Svendborg 1.39.34
22. Rènè Vang Hansen Nyborg 1.39.40
23. Henrik Olesen Odense NV 1.40.38
24. Dan Schleimann Rudkøbing 1.40.55
25. Jacob Ryttov København Ø 1.41.05
26. Lars Foged Stenstrup 1.41.20
27. Henning Larsen Glamsbjerg 1.41.28
28. Ulrik Andreassen Odense 1.41.30
29. Kenn Mouritzen Korsør 1.41.54
30. Jan Valentin Andersen Odense 1.42.33
31. Preben Quorp Svendborg 1.43.03
32. Lars Bo Simper Svendborg 1.43.14
33. Allan Leegaard Svendborg 1.44.11
34. Kurt Petersen Broby 1.46.50
35. Jørgen Ole Thomassen Odense SV 1.49.34
36. Tage Petersen Odense C 1.51.24
37. Flemming Mortensen Odense SØ 1.51.46
38. Reinholt Eskamp Odense N 1.52.25
39. Henning Porsmose Odense  1.52.35
40. Kim Meyer Gudme 1.52.13
41. Bent Sørensen Svendborg 1.53.10
42. Ole Schweizer Svendborg 1.53.27
43. Tage Østbjerg Stenstrup 1.53.35
44. Bjarne Olsen Svendborg 1.57.54
45. Søren Foged Odense M 1.59.29
46. Henrik Foged Stenstrup 2.00.15
47. Torben Forsberg Skårup 2.01.07
48. Ulrich Skytte Horsens 2.06.08
49. Niels Grosen Sisimiut, Grønland 2.10.40
50. Poul Tage Holm Roskilde 2.19.37

cykelløb: 30 km

1. Tobias Toftgaard Hesselager 54.05
2. Kasper Andreassen Gudme 1.01.12
3. Gunnar Andreassen Lem St. 1.01.25

cykelløb: 60 km

1. John Mortensen Gudbjerg 2.00.15
2. Jens Vestergaard Vejstrup 2.06.16
3. Thomas Wagner Friis Nyborg 2.06.45

cykelløb: 90 km

1. Per Schøler Nyborg  2.29.30
2. Kenneth Nielsen Odense 2.29.35
3. Jan Bender Nielsen Nyborg  2.29.35
4. Svend Hvidsten Hesselager

Se mere på www.hesselagergårdsløbet.dk